Pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou zaměstnavateli

頭を抱える男性 Víte, že pokud způsobíte zaměstnavateli škodu při plnění pracovních povinností, je oprávněn žádat po vás náhradu této škody, a to až do výše 4,5násobku Vašeho výdělku, v  některých případech i vyšší? Můžete například nahodilým pohybem shodit ze stolu počítač nebo ztratit svěřený mobilní telefon.
Pojistěte se pro případ škod způsobených v zaměstnání.

 

Pojištění kryje škody:

 • na životě nebo zdraví,
 • poškozením či zničením věci,
 • finanční škody vyplývájící ze škody na životě, nebo zdraví.

Z pojištění odpovědnosti za škodu ovšem také existují výluky, které jsou uvedeny ve všeobecných pojistných podmínkách nebo zvláštních pojistných podmínkách uvedených pojišťoven. Mezi prvotní a základní výluky patří, že pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou zaměstnavateli se nevztahuje na odpovědnost za škodu:

 • způsobenou úmyslně nebo hrubou nedbalostí,
 • po požití alkoholických nápojů nebo po požití či aplikaci jiných psychotropních nebo omamných látek,
 • zaměstnavateli, jehož sídlo nebo místo podnikání není na území České republiky,
 • lze vytvořit individuální smlouvu pro každé zaměstnání a zohlednit Vaše požadavky včetně volby územní platnosti tohoto pojištění jako je Česká republika, Evropa nebo celý svět. Je také možné navolit různé doplňkové připojištění:
  • řízení motorového vozidla zaměstnavatele,
  • pracovní stroje,
  • soudy,
  • státní zastupitelství,
  • ztráta svěřených předmětů,
  • pokuty, penále,
  • světové pojistné krytí,
  • křížová odpovědnost.

  U tohoto druhu pojištění lidově nazývaného „pojištění na blbost“ si lze také zvolit různou výši spoluúčasti na škodě. Například pojišťovna Generali nabízí pevnou spoluúčast 1.000,- Kč. Je potřeba si uvědomit, že podle toho, jakou spoluúčast si zvolíte, se adekvátně bude odvíjet výše pojistného.

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Pojištění, Pojištění odpovědnosti. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

6 komentářů u Pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou zaměstnavateli

 1. Libor Sefčík napsal:

  Dobrý den.
  Kolik by stála ročně pojištěni na škody způsobené v zaměstnání tzv.pojistka na blbost
  Pracuju jako řidič s povolání osobního automobilu prům.měs.hrubá mzda 20000kč.

  • Vladislav Mikmek napsal:

   Limit pojistného plnění by měl odpovídat 4,5násobku Vaší hrubé mzdy. Pokud si v našich on-line formulářích porovnání pojištění odpovědnosti za škodu zadáte takový limit (ve Vašem případě s rezervou 100 000 Kč), územní platnost Česká republika a zařazení do vyššího rizika (protože pracujete jako řidič z povolání), zobrazí se Vám nabídky pojišťoven. Roční pojistné se pohybuje od 1 596 Kč, přičemž záleží na věku a spoluúčasti, kterou si zvolíte.

   Nabídku pojišťoven si můžete prohlédnout sám po zadání těchto údajů na http://www.pojisteni.com/pojisteni-odpovednosti/krok-1

 2. Denisa napsal:

  Dobrý den, jaká pojistka odpovědnosti platí pro programátora cnc strojů při výkonu povolání. př: vytvoří špatně program a stroj nabourá a zničí nástroje..v tomto případě to bude chtít zaměstanavatel zaplatit.
  děkuji

  • Vladislav Mikmek napsal:

   Dobrý den,
   bohužel ve výlukách z pojištění je mimo jiné uvedeno, že se nehradí pojistná událost pokud vznikne škoda způsobená v souvislosti s poskytováním jakýchkoliv internetových služeb a hromadného zpracování dat,nefunkčností nebo chybou softwaru, programováním, viry a hackerství atd…
   Takže v tomto případě pokud by byl špatně naprogramován CNC stroj a zničily by se nástroje, obráběný výrobek atd.. tak pojišťovny v tomto případě neplní náhradu škody protože činnost spojená s programováním je ve výlukách.

 3. Markéta mixová napsal:

  Dobrý den,
  pracuji jako vedoucí Organizační složky, v kanceláři v ČR sídlo firmy je ve Švýcarsku, ráda bych se pojistila na případné škody např. způsobené zaměstnavateli tím, že mám odpovědnost za podání DPH, kdyby bylo podáno špatně, nebo byly vyměřeny pokuty, dle výše uvedeného chápu, že se vlastně nemohu pojistit, když sídlo firmy je ve Švýcarsku? Naše složka organizuje Tradingové obchody pro Švýcarskou společnost.
  díky za odpověď

  • Vladislav Mikmek napsal:

   Dobrý den,
   jestliže má zaměstnavatel sídlo firmy ve Švýcarsku, nelze se v České republice pojistit. Tato skutečnost je uvedená ve výlukách. Zaměstnavatel musí mít sídlo v České republice.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>